
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 125 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Phosphor Bronze |
| Pitch | 1.5 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 1.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 5 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 3677
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13152
Ext.Price$0.13152
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13152 | $0.13152 |
| 10 | $0.06576 | $0.65760 |
| 50 | $0.05918 | $2.95900 |
| 100 | $0.05325 | $5.32500 |
| 500 | $0.04663 | $23.31500 |
| 1000 | $0.04084 | $40.84000 |
| 3000 | $0.03900 | $117.00000 |
| 5000 | $0.03724 | $186.20000 |
| 10000 | $0.03518 | $351.80000 |
